چه خانه‌ای مناسب من است؟

چه خانه‌ای مناسب من است؟

ژیلارنت برای پاسخ به این سوال، شما را به تقسیم بندی معیارها و اولیت‌هایتان تشویق می‌کند.

برای خریدن یک خانه می‌توان نکاتی را به این شکل مشخص کرد:

بودجه، اندازه، محل، سلیقه‌ی انتخاب، همسایگی، دسترسی، پارکینگ و انبار، امکانات داخلی، نور و…

بودجه: قبل از هر چیز باید بودجه‌ی خود را ارزیابی کنیم و براساس آن دست به انتخاب بزنیم. برای آنکه بدانید چه جورخانه‌ای در چه محله‌ای با پول شما همخوانی دارد، از ژیلارنت کمک بگیرید. در ژیلارنت می‌توانید علاوه بر مشخص کردنِ بودجه‌ی خود، متراژ و محله را نیز معین کنید.

محله: قبل از یافتن خانه از خود بپرسید در کدام محله‌ها می‌خواهید خانه‌ داشته باشید. بسیاری از افراد بنا بر شغل و موقعیت‌شان نقاط مشخصی از یک شهر را برای یافتن خانه انتخاب می‌کنند. در ژیلارنت به راحتی می‌توانید شهر و محله مورد نظرتان را قبل از شروع جستجو انتخاب کنید.

اندازه و تعداد اتاق: متراژ خانه معمولاً با تعداد افراد خانوار و نیز شغلشان رابطه‌ی مستقیم دارد، لذا هنگام چرخ زدن برای یافتن خانه‌ی جدید حداقل‌هایی را برای متراژ و تعداد اتاق‌ها در نظر بگیرید.

سلیقه‌: این بخش شاید کمی پیچیده و شخصی باشد. اما به جای آنکه آن را توضیح بدهیم بگذارید مثالی بزنیم! ممکن است یک زوج جوان هنرمند به راحتی خانه‌های قدیمیِ چند ده ساله را برای سکونت انتخاب کنند و اصلاً عاشق آن خانه‌ها باشند، اما یک زن و مرد میانسال به دلایل مختلف به هیچ عنوان سراغ اینجور خانه‌ها نروند.

پس یادتان باشد قبل از بازدید از هر خانه‌ای مطمئن باشید که با سلیقه‌ی شما جور است و توی ذوقتان نمی‌زند.

دسترسی: میزان نزدیکی به سرویس‌های حمل و نقل عمومی و خصوصی، خیابان‌های اصلی و راه‌های ارتباطی را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

پارکینگ و انباری: اگر ماشین دارید یا نیاز زیادی به انباری دارید خب تردید نکنید! خانه‌ای را انتخاب کنید که پارکینگ و انباری دارد. اگر هم وسایل بی‌استفاده زیاد دارید و دلتان نمی‌آید رهایشان کنید، آنها را از طریق ژیلارنت بفروشید.

همسایگی: اینکه اطراف شما چه کسانی زندگی‌ می‌کنند ربط مستقیم به زندگی شما خواهد داشت. از همین رو اگر جایی را پسند کردید یک تحقیق کوتاه محلی انجام بدهید.

امکانات: اینکه خانه‌ی شما سرایدار، چه نوع سیستم تهویه مطبوع، آسانسور، آشپزخانه‌ی اُپن و… داشته باشد بستگی به شرایط و اولویت‌های شما دارد، پس امکانات خانه را در نیز به خاطر داشته باشید.

نور: برای بسیاری افراد کم یا زیاد بودنِ نور خانه نکته‌ی بسیار مهمی محسوب می‌شود. شما از کدام دسته هستید؟